14.03.2022

GS Core sai FinanceEstonia liikmeks

 

Alates märtsikuust kuulub GS Core finantssektori esindusorganisatsiooni FinanceEstonia, mille kaudu turuosalised saavad üheskoos finantsvaldkonna arengut toetada.

GS Core tegevjuhi Sofia Kirsimaa sõnul oli FinanceEstonia liikmeks astumise otsus aasta tagasi asutatud ettevõtte jaoks lihtne. “Oleme osa finantsvaldkonnas tegutsevate ettevõtete kogukonnast ja nii saame jagada läbi kogemuste tulnud teadmisi ning ühiselt pingutada sektori arengu nimel,” põhjendas Kirsimaa liitumise otsust.

“FinanceEstonia võrgustikus olemine annab meile võimaluse olla kogu informatsioonivälja keskel ning rääkida kaasa meie jaoks olulistel teemadel, näiteks nii krediidiandjate kui ka finantstehnoloogia töögruppides,” selgitas Kirsimaa ja lisas, et koos teiste turuosalistega kujuneb koostöö kindlasti toetavaks. “Läbi koostöö loodame muuta oma tegevuse veelgi efektiivsemaks ning anda teadmisi ja kogemusi jagades enda panuse finantsvaldkonna arengusse,” kommenteeris GS Core juht FinanceEstoniaga alustatud koostöö eesmärke.

MTÜ FinanceEstonia on 2011. aastal loodud finantssektori katusorganisatsioon, mille eesmärk on toetada finantsvaldkonna arengut, innovatsiooni ja teenuste eksporti. FinanceEstonia seisab selle eest, et Eestisse tekiks uusi finantsvaldkonna ettevõtteid, loodaks uusi töökohti ning kohalik kapitaliturg areneks ja pakuks täiendavaid finantseerimisvõimalusi ennekõike väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele.

GS Core tegeleb võlaportfellide ostmise ja võlgade sissenõudmisega nii kohtuvälisel kui kohtulikul teel. Peamiselt omandatakse energeetika-, finants- ja telekommunikatsiooni ettevõtete bilanssi kogunenud võlgnike kohustusi. GS Core kuulub Rootsi finantsgrupile Marginalen AB, mis on oma Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega üks juhtivatest teenusepakkujatest kogu Baltikumis.