15.03.2021

Rootsi finantsgrupp Marginalen asutas Eestisse tütarfirma GS Core 

 

Eestis alustas tegevust Rootsi finantskontserni Marginalen AB krediidihaldusega tegelev tütarfirma GS Core OÜ, mille põhitegevuseks on võlaportfellide omandamine ja võlgade menetlemine.

GS Core tegevjuhi Sofia Kirsimaa hinnangul on eestlaste maksekäitumine üldiselt hea, kuid krediidihalduse teenuse järele on turul vajadus sellest hoolimata arvestatav. “Tahes-tahtmata koguneb suurte energeetika, telekommunikatsiooni ja finantsettevõtete bilanssi võlanõudeid, mille menetlemisel saab GS Core olla hea partner. Meie peamine valdkond ongi ettevõtetelt suuremahuliste võlaportfellide ostmine kohtuvälise ja kohtuliku sissenõudmise eesmärgil,” selgitas Sofia Kirsimaa ning rõhutas seejuures ettevõtte vastutustundlikke tegevuspõhimõtteid: “GS Core pikaajalise kogemusega spetsialistide meeskond annab endast parima, et kõik menetlused kulgeksid põhjamaiselt täpsete protsesside järgi ning kokkupuuted võlgnikega oleksid alati käsitletud korrektselt ja kõiki osapooli arvestades.”

ESCO Marginalen AB on eraomandis panga- ja finantsteenuste kontsern, millel on üle 850 töötaja Rootsis ja Baltikumis. Marginalen Grupi alla kuulub Rootsis asuv Marginalen Bank ning kuus Marginalen AB võlgade sissenõudmisele suunatud Baltikumi tütarettevõtet. Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega on Marginalen AB üks juhtivatest võlgade ostmise ja sissenõudmise teenuspakkujatest kogu Baltikumis. 

Marginalen AB sai alguse 1979. aastal. 2008. aastal laienes ettevõtte Lätti ja Leetu. 2017. aastal omandas Marginalen AB Telia Company krediidihaldusteenuste ja võlgade ostmise äri Sergel. 2018. aastal sisenes Marginalen AB esmakordselt tütarettevõttega GelvoraSergel OÜ Eesti turule.