27.10.2023

Uuring: iga kolmas Ida-Virumaa elanik kardab enda toimetuleku pärast järgmisel aastal

 

Ida-Virumaa elanikest koguni 35% kardab või on täiesti kindel, et satub järgmisel aastal rahalistesse raskustesse, selgus Norstati poolt GS Core tellimusel läbi viidud uuringust.

 

Võlgade sissenõudmisega tegeleva OÜ GS Core tegevjuhi Sofia Kirsimaa sõnul kinnitavad uuringu tulemused Ida-Virumaa elanike märkimisväärset majanduslikku ebakindlust. “Praeguses majanduskeskkonnas on mõistetav, kui inimesed ei ole majanduslikus toimetulekus lõpuni veendunud. Sellest hoolimata ei jää märkamata asjaolu, et koguni 11% Ida-Virumaa elanikest on juba ette täiesti kindlad, et järgmisel aastal kasvavad nende rahalised kohustused üle võimete,” ütles Kirsimaa. Ta tõi võrdluseks, et Harjumaa elanike seas oli vastav osakaal 4% ehk pea kolm korda vähem ning Pärnu maakonnas 2% ehk üle viie korra vähem.

 

Kui Harjumaa elanikest on viimase aasta jooksul pidanud tavapäraste kulutuste katmiseks laenu võtma 12%, siis Ida-Virumaal on raha pidanud laenama 22% inimestest. “Uuringutulemused kinnitavad, et regionaalne ebavõrdsus ei ole Eestis kuskile kadunud. Selge on see, et Ida-Virumaa inimesed vajavad kiiresti positiivseid signaale töökohtade, investeeringute ja sotsiaalsete tagatiste osas,” kommenteeris Kirsimaa ning viitas, et uuringu järgi on pea iga neljas Ida-Virumaa elanik rahaliste vahendite puudumise tõttu viimase aasta jooksul vähemalt ühe korra hilinenud arvete tasumisega ning neist omakorda pooled on maksetähtaja ületanud korduvalt.

 

Uuringufirma Norstat viis OÜ GS Core’i tellimusel inimeste maksekäitumist uurinud küsitluse läbi tänavu augustis 1000 tööealise elaniku seas üle Eesti.

 

OÜ GS Core tegeleb inkassoteenuse pakkumisega, võlaportfellide ostmisega ja võlgade sissenõudmisega nii kohtuvälisel kui kohtulikul teel. Peamiselt omandatakse energeetika-, finants- ja telekommunikatsiooni ettevõtete bilanssi kogunenud võlgnike kohustusi. OÜ GS Core kuulub Rootsi finantsgrupile Marginalen AB, mis on Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega üks juhtivatest teenusepakkujatest kogu Baltikumis.

 

Lisainfo:

Sofia Kirsimaa

GS Core tegevjuht

[email protected]