25.04.2023

GS Core võlaportfellide maht kasvas mullu pea kaks korda

 

Võlaportfellide omandamise ning võlgade menetlemisega tegelev GS Core omandas mullu 8,6 miljoni euro koguväärtuses võlaportfelle, mis on 79% rohkem aasta varasemaga võrreldes. Ettevõte teenis 982 000 eurot kasumit.

“Tegevusmahtude suurendamine ja meeskonna laiendamine olid lõppenud aasta põhifookuses, misläbi suutsime kasvatada nii omandatud võlaportfellide koguväärtust, käivet kui ka kasumit,” võttis GS Core tegevjuht Sofia Kirsimaa kokku eelmise majandusaasta, kelle sõnul ei ole ettevõtte kiire kasvu ja tugevate majandustulemuste taga mingeid suuremaid muutusi turul. “Oleme lihtsalt ise ettevõtte kasvu hästi suutnud juhtida. Eestlaste maksekäitumine on endiselt hea, valdav osa inimestest saavad võetud kohustustega kenasti hakkama ja mingit tuntavat muutust me selles osas ei ole täheldanud,” nentis Kirsimaa.

Kirsimaa sõnul on kaks aastat Eestis tegutsenud ettevõte loonud endale tugeva vundamendi ning tänaseks tegeleb GS Core lisaks võlaportfellide omandamisele ning võlgade menetlemisele ka inkassoteenuse pakkumisega. “Teenustevaliku laienemisega koos tahame pöörata veel rohkem tähelepanu võlaportfellide menetlemise protsesside tõhusamaks muutmisele, investeerida ja panustada IT-süsteemide arendusse, mis muudaksid teenuse veelgi kasutajasõbralikumaks,” kommenteeris Kirsimaa.

GS Core tegeleb inkassoteenuse pakkumisega, võlaportfellide ostmisega ja võlgade sissenõudmisega nii kohtuvälisel kui kohtulikul teel. Peamiselt omandatakse energeetika-, finants- ja telekommunikatsiooni ettevõtete bilanssi kogunenud võlgnike kohustusi. GS Core kuulub Rootsi finantsgrupile Marginalen AB, mis on oma Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega üks juhtivatest teenusepakkujatest kogu Baltikumis.

 

Lisainfo:

Sofia Kirsimaa
GS Core tegevjuht
[email protected]