04.06.2024

GS Core võlaportfelli koguväärtus ületas aasta lõpuks 12 miljonit eurot

 

Võlaportfellide omandamise ning võlgade menetlemisega tegeleva GS Core’i hallatava portfelli koguväärtus ületas 2023. aasta lõpuks 12 miljonit eurot ning ettevõte lõpetas eelmise majandusaasta 90 tuhande euro suuruse kasumiga.

 

“Meie jaoks 2023 stabiilse arengu ja eduka majandustegevuse aasta. Omandasime aasta jooksul mitmeid uusi võlaportfelle, tänu millele saavutasime seatud kasvueesmärgid ning peame seda majanduslanguse ja maailmas suurenenud ebakindluse oludes tõsiseks kordaminekuks,” võttis GS Core tegevjuht Sofia Kirsimaa kokku eelmise majandusaasta. Kirsimaa sõnul sai ettevõte aasta esimeses kvartalis GelvoraSergel OÜ-ga jõustunud ühinemislepingu tulemusel juurde kogenud töötajaid ja kõrgema protsessiefektiivsuse, tänu millele on suudetud pakkuda klientidele veelgi paremini toimivaid lahendusi.

 

“Ka käesoleval aastal plaanime kasvada ning jätkata inkassoteenuste pakkumist praegustele ja uutele klientidele. Oluliseks märksõnaks on võlaportfellide menetlemise protsesside tõhusamaks muutmine,” kommenteeris Kirsimaa ja lisas, et ettevõte teeb täiendavaid investeeringuid IT-arendusse ning riigiasutuste ja partneritega paremaks koostööks vajalike liideste arendamisesse. “Soovime olla usaldusväärseks ning kasulikuks koostööpartneriks oma klientidele ja jälgime pidevalt ettevõtluskeskkonnas toimuvaid arenguid, et kohandada oma tegevust vastavalt toimuvatele muutustele, ” selgitab Kirsimaa.

 

Kirsimaa sõnul on ettevõte valmis ka muudatusteks, mis kaasnevad valitsuse poolt heakskiidetud inkassofirmade seaduseelnõu jõustumisega, mille kohaselt peavad võlgnevuste sissenõudmisega tegelevad ettevõtted taotlema finantsinspektsiooni tegevusluba. “Täpsem regulatsioon on teretulnud ning alustasime juba möödunud aastal ettevalmistustega tegevusloa saamiseks. Olen kindel, et täidame edukalt kõik uue seaduse poolt seatavad nõuded,” kinnitab Kirsimaa.

 

OÜ GS Core tegeleb inkassoteenuse pakkumisega, võlaportfellide ostmisega ja võlgade sissenõudmisega nii kohtuvälisel kui kohtulikul teel. Peamiselt omandatakse energeetika-, finants- ja telekommunikatsiooni ettevõtete bilanssi kogunenud võlgnike kohustusi. OÜ GS Core kuulub Rootsi finantsgrupile Marginalen AB, mis on Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega üks juhtivatest teenusepakkujatest kogu Baltikumis.

 

Lisainfo:

Sofia Kirsimaa

GS Core tegevjuht

[email protected]