13.04.2022

GS Core omandas aastaga ligi viie miljoni euro väärtuses võlaportfelle

 

Oma esimese üheksa tegevuskuuga omandas GS Core peamiselt telekommunikatsiooni, energeetika ja finantsvaldkonnas tegutsevatelt Eesti ettevõtetelt kokku 4,8 miljonit euro väärtuses võlaportfelle.

“Komplekteerisime tugeva meeskonna, ehitasime nullist üles oma kliendiportfelli ning jõudsime omandada märkimisväärse mahu võlaportfelle,” võttis GS Core tegevjuht Sofia Kirsimaa kokku 2021. aasta märtsis Eesti turule sisenenud ettevõtte esimesed üheksa tegevuskuud.

Kirsimaa sõnul õnnestus esimesel aastal laduda tugev vundament kiire arengu jätkumiseks. “Järgmisel aastal kavatseme tegevusmahtusid vähemalt kahekordistada ning viia ettevõtte kasumisse,” kommenteeris Kirsimaa ning viitas ühtlasi, et ettevõtte arendusmeeskond on alustanud tööd võlgade menetlemise protsessi tõhustamiseks.

GS Core tegeleb võlaportfellide ostmise ja võlgade sissenõudmisega nii kohtuvälisel kui kohtulikul teel. Peamiselt omandatakse energeetika-, finants- ja telekommunikatsiooni ettevõtete bilanssi kogunenud võlgnike kohustusi. GS Core kuulub Rootsi finantsgrupile Marginalen AB, mis on oma Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega üks juhtivatest teenusepakkujatest kogu Baltikumis.