19.06.2024

Ekspert: inkassoturule jääb alles maksimaalselt viis firmat

 

Eile Riigikogu poolt vastu võetud krediidiinkassode ja -ostjate seaduseelnõu jõustumisel jääb eeldatavalt järgmisest aastast Eesti turule alles kuni viis inkassofirmat, räägib võlgade menetlemisega tegeleva ettevõtte GS Core juht Sofia Kirsimaa.

 

Uus seadus reguleerib krediidilepingutega tegelevaid inkassofirmasid ning viib nende tegevuse Finantsinspektsiooni kontrolli alla. “Uus seadus on kindlasti vajalik, et tagada inkassoturu suurem läbipaistvus ja luua parem kaitse ka tarbijate õigustele,” tervitab parlamendi otsust GS Core juht Sofia Kirsimaa, kelle sõnul ei ole laenuvõlgade sissenõudmine varasemalt olnud Eestis piisavalt reguleeritud, millest on mõjutatud eelkõige võlgnikud.

 

Seaduse kohaselt peavad Finantsinspektsiooni tegevusloa taotlema kõik inkassofirmad, kes tegelevad pankade ja teiste krediidiandjate viivituses olevate laenulepingust tulenevate nõuete sissenõudmisega. “Inkassofirmad on sisuliselt ju alati olnud osa terviklikust finantsturust, uue eelnõuga läheb nende tegevus nüüd ka riikliku järelevalve alla. See tähendab, et hakkavad kehtima ühtsed reeglid ning need ettevõtted, kes aasta lõpuks tegevusluba ei saa, peavad järgmise kahe aasta jooksul oluliselt oma tööprotsessi muutma,” selgitab Kirsimaa, kelle sõnu jääb Eesti turul seeläbi aktiivselt tegutsema vaid maksimaalselt viis inkassofirmat.

 

OÜ GS Core tegeleb inkassoteenuse pakkumisega, võlaportfellide ostmisega ja võlgade sissenõudmisega nii kohtuvälisel kui kohtulikul teel. Peamiselt omandatakse energeetika-, finants- ja telekommunikatsiooni ettevõtete bilanssi kogunenud võlgnike kohustusi. OÜ GS Core kuulub Rootsi finantsgrupile Marginalen AB, mis on Eestis, Leedus ja Lätis asuvate tütarettevõtetega üks juhtivatest teenusepakkujatest kogu Baltikumis.

Lisainfo: 

Sofia Kirsimaa 

GS Core tegevjuht 

[email protected]